www.kesfetmekicinbak.com


Bukalemun -
Sanal Yeşil Atlas


Doğa Ansiklopedisi
Türkiyede Korunan Alanlar
Doğa Korumacı Kuruluşlar
Doğa Koruma Kılavuzu
Kuş gözlemcisi olmak istiyorum
E-Kart Gönder
İletişim
Üye girişi

ARA


YeşilAtlas Arşivi
TÜM SAYILAR !
Doğa için şikayet dilekçesi
nasıl yazarım
Doğa koruma ailesine katılın!
İl il doğa korumacılar
  Ziyaretçi Defteri
 
Kamuoyu Oluşturma
Bir konuyla ilgili kamuoyu desteğine yoğun bir biçimde gereksinim duyulduğu ve kamuoyunu yakından ilgilendiren konularda imza kampanyası yapılır. İmza kampanyaları genelde yetkili bir merciye hitaben dilekçe formatında hazırlanmaktadır.
Bir alana yönelik araştırma sonucunu duyurmak, bir alanın Milli Park, Sit Alanı, ÖÇKA ilan edildiğini bildirmek, deniz, kıyı, orman, sulakalan gibi ekosistemlere yönelik bir tehdit anlatılmak isteniyorsa basın gezisi düzenlenir.
Basın duyurusu aracılığıyla kamuoyu oluşturmanın yetersiz olduğu durumlarda basın toplantısı düzenlenir. Bir araştırma sonuçlandığında, bir rapor hazırlandığında, bir kitap tanıtımında ya da bir projenin somut verileri elde edildiğinde konunun uzmanları ya da konuyla ilgili tüm taraflar biraraya getirilerek basın toplantısı yapılır.
Bir konuda basın aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirmek, yapılan çalışmaları ve etkinlikleri duyurmak, bu etkinliklere katılım sağlamak, tepki göstermek ya da görüş bildirmek amacıyla hazırlanan yazılardır.
Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.