www.kesfetmekicinbak.com
Doğa için şikayet dilekçesi
nasıl yazarım
Doğa koruma ailesine katılın!
İl il doğa korumacılar
  Ziyaretçi Defteri
 

Kartal %100 Ekolojik Pazar Açılışı Şenliklerle Kutlandı

Kartal %100 Ekolojik Pazar, Kartal Belediyesi ve Buğday Derneği işbirliğiyle 20 Aralık'ta açıldı. CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Sayman Mustafa Özyürek, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz'ün katıldığı açılış müzik ve dans gösterileryle, atölyelerle ve halkın yoğun ilgisiyle renklendi.

Göster
Kartal %100 Ekolojik Pazar, kırmızı kurdele yerine kurutulmuş biber dizili ip kesilerek açıldı. Buğday Derneği ailesinden Şehnaz Sam, harika bir konserle pazarın ilk konserini verdi. Kartal'lı müzsiyen Murat Teker ise Türk Sanat Müziği şarkıları seslendirdi. Ebru Ayarcı yönetiminde Algo-Ritmo perküsyon grubu, canlı Afrika ritmleriylePazar yerindeki herkesi dans ettirdi.

Konserler devam ederken İTÜ "Hayatı Poşetleme" grubuyla birlikte bez çanta dikme atölyesi ve "Tahtalar ve İpler" oyun atölyesi gerçekleştirildi.

Kartal %100 Ekolojik pazara halkın yoğun ilgisi tüm gün boyunca azalmadı. Kuvvetli esen lodos dışında hava günü önemini anlamış gibi kış ortasında güzel bir ilkbahar günü yaşattı.

Buğday Derneği'nin diğer semt ve şehirlerde %100 Ekolojik Pazar açma konusundaki girişimleri devam ediyor.

20 Aralık 2009

Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.