www.kesfetmekicinbak.com


Bukalemun -
Sanal Yeşil Atlas


Doğa Ansiklopedisi
Türkiyede Korunan Alanlar
Doğa Korumacı Kuruluşlar
Doğa Koruma Kılavuzu
Kuş gözlemcisi olmak istiyorum
E-Kart Gönder
İletişim
Üye girişi

ARA


YeşilAtlas Arşivi
TÜM SAYILAR !
Doğa için şikayet dilekçesi
nasıl yazarım
Doğa koruma ailesine katılın!
İl il doğa korumacılar
  Ziyaretçi Defteri
 

Ekoloji Eğitimi Başlıyor

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin kurduğu 'Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi', 21 Mart 2010'da açılıyor. Kaz Dağları'nın eteklerinde, Küçükkuyu'da bulunan merkez insanın doğa üzerindeki yükünü en aza indirmeyi, bu yönde çözümler üretmeyi, eğitim ve uygulamalar düzenlemeyi amaçlıyor.

Göster

Ekolojik yaşam bilgisini paylaşacak ve derinleştirecek merkezin açılış etkinliğine katılmak ya da etkinlik gününe gönüllü olarak katkı vermek için Buğday'a isim ve geliş gidiş bilgilerinin iletilmesi gerekiyor. Katılımcılar yöreye geliş, konaklama ve diğer kişisel masrafları kendileri karşılıyor.
Ayrıntılar ve katılımla ilgili bilgi vermek için:

www.camtepe.org, camtepemerkez@bugday.org
(212) 252 52 55

Yaşam Okulu
Yaşama değer katmak ve değerini anlamak için Atlas ve Buğday Derneği güçlerini birleştiriyor,' Yaşam Okulu'nu açıyor. Bu okulda yaşamın yalın ve olağan döngülerini doğanın kendisinde, tarlada ve okulun içinde fark ediyoruz. Geçmişin unutulmuş bilgeliklerini öğreniyoruz.

Yer: Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi
Adatepebaşı köyü, Küçükkuyu, Çanakkale.
Tarih-Dönemler:
2010 Haziran'ın son haftası gerçekleşecek okul, 2010 Eylül'ün son haftası aynı programla tekrarlanacak. Ayrıca İstanbul'da ek programlar düzenlenecek.
Konular: İçinde yaşadığımız evren, biyolojik yapımız, doğanın dili, masallar ve erdemler üzerine, ifade ve sanat, Hegel mantığı, avcı derleyici toplumlar, alternatif toplum ütopyaları, yerleşik yaşam ve yaşam pratikleri, düşünmenin gücü, tüketmeden yaşamanın sırları ve yaşama dair birçok sorunun cevabı…
Katılım: Her döneme, Yaşam Okulu seçici kurulunun ön elemesinden geçen 20 kişi katılıyor. Adayların şu belgeleri göndermesi gerekiyor.
    * Özgeçmiş
    * Bir sayfalık niyet mektubu
    * Katılım formu (
www.yasamokulu.org adresinde)
Başvuru
info@yasamokulu.org

Görüşünü
Bildir
Not Ver Arkadaşına
gönder
Haberi yazdır
Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.